Orijinali görüntüle

MarriottBonvoy portföyündeki 30 olağanüstü marka arasında yer alan Sheraton Hotels& Resorts Sheraton İstanbul Levent’i hizmete açtı .

17 Mayıs 23:22

SHERATON ISTANBUL LEVENT’İN AÇILIŞIYLA SHERATON OTELLERİ YENİ VİZYONUNU TÜRKİYE’DE GÖZLER ÖNÜNE SERDİ

İstanbul’un iş ve yaşam merkezi Levent’te konumlanan otel, hem bölge sakinlerinin hem de seyahat edenlerin yeni buluşma, bağlantı ve işbirliği noktası olacak.

MarriottBonvoy portföyündeki 30 olağanüstü marka arasında yer alan Sheraton Hotels& Resorts Sheraton İstanbul Levent’i hizmete açtı . Baştan aşağı bütünüyle yenilenen otel Sheraton markasının dünya çapında dönüşüme uğrayan misafir deneyimi anlayışını gözler önüne seriyor. Misafirlere çalışırken, toplantı yaparken ya da dinlenirken konforlu ve rahat hissedebilecekleri bir ortam sunmayı hedefleyen yeni konseptin ana unsurlarıda otelde her alanda göze çarpıyor. Markanın köklerine dayanan, hem semt sakinleri hem de seyahat eden turistler için dünyanın önde gelen yerlerinde toplulukların merkezi olma geleneğinden yola çıkan Sheraton için bu yeni bakış açısı bağ kurulabilecek, üretken olunabilecek, ve bir şeyin parçası hissedilebilen yerlere yönelik sezgisel ve bütünsel bir deneyim oluşturuyor.

Sheraton İstanbul Levent’in açılışıyla ilgili heyecanlı olduklarını dile getiren Marriott International Körfez, Levant ve Türkiye Bölgeleri Başkan Yardımcısı Şafak Güvenç şunları söyledi: “Sheraton İstanbul Levent’in açılışıyla Türkiye’deki portföyümüzü daha da çeşitlendirmekten heyecan duyuyoruz. Sheraton Hotels& Resorts bu pazarda köklü bir tarihe sahip. Bizler de, markanın yeni vizyonu kapsamında gerçekleşen yepyeni modern güncellemeleriyle Sheratonİstanbul Levent’i açarak bu mirası devam ettirmenin gururunu yaşıyoruz. Bu açılış aynı zamanda MarriottInternational’ın Türkiye’ye olan bağlılığını pekiştiriyor. Ülkedeki portföyümüzü genişletmek ve turizm sektörünün büyümesine destek olmak için sabırsızlanıyoruz.”

HAYAT DOLU VE ENERJİK LEVENT BÖLGESİNDE YER ALIYOR

Seneler önce Osmanlı döneminde donanma üssü olan Levent bölgesi seneler içinde gökdelenlerin yükseldiği, meşhur alışveriş merkezleriyle popüler restoranların bir arada yer aldığı, İstanbul’un hayat dolu, enerjisi yüksek iş ve yaşam merkezi halini aldı. Şimdilerde bu canlı muhit kültür sanatla, gurme yeme-içme deneyimleriyle, alışveriş ve eğlenceyle dopdolu. Levent’in kalbinde, SapphireAVM’nin yanı başında yer alan Sheraton İstanbul Levent, lüks alışverişin en popüler adreslerinden İstinye Park, Kanyon ve Zorlu Alışveriş Merkezlerine yakın mesafede konumlanıyor. Şehrin yeni uluslararası havaalanı İstanbul Havalimanı’na arabayla 30 dakika uzaklıkta bulunan otel, hemen girişinin önündeki metro istasyonuyla şehrin metro hatlarına direkt erişim sağlıyor.

MODERN BİR HALK MEYDANI

Lobi Sheraton İstanbul Levent’in kalbi. Otel’de “Halk Meydanı” olarak yeniden hayal edilip tasarlanan bu bütünüyle açık alan kendine has bir enerji ve aidiyet hissiyatı yaratarak insanları bir arada ya da diğerleri arasında kendi başlarına olmaya davet ediyor. Doğal, sezgisel ve kolay bir akışla misafirlerin ihtiyaç duyabilecekleri şeylerin hemen ellerinin altında olduğu davetkar Lobi, sıcacık ve konforlu olduğu kadar aynı zamanda şık ve zarif. Aralarında Seçkin Prim’in de yer aldığı çağdaş Türk sanatçılarının orijinal eserleri otelin çeşitli yerlerinde görsel ilham uyandırıyor. 

Sheraton İstanbul Levent, Sheraton’un yeni vizyonunu yansıtan ana unsurların çoğuna sahip. Bu unsurlardan biri lobide amaca yönelik çalışma alanı sunan çekici bir paylaşımlı masa. Bu geniş paylaşımlı masa misafirlerin hem çalışıp hem de birşeyler yiyip içerken mekanın enerjisiyle şarj olmalarına ortam sağlıyor. Sheraton’un fonksiyonel tasarım felsefesini hayata geçiren bu masa misafirlerin üretkenliklerine kesintisiz devam edebilmeleri için yerleşik aydınlatmalar, prizler ve kablosuz şarj istasyonlarıyla özel olarak tasarlandı. İki adet “kabin koltuk” konsantrasyon gerektiren işler ya da aile, arkadaşlar ve çalışma arkadaşlarıyla yapılan video görüşmeleri için ideal. Kahveden kokteyllere bütün günü kapsayan bir menü ile hem bar, hem gurme kahvelerin hazırlandığı bir kafe, hem de market olan TheGoblet& Cup otelin sosyalleşme merkezi.

VERİMLİLİĞİ DESTEKLEYEN ODALAR VE CLUB LOUNGE

Otelin 248 odasının tamamı ferah ve aydınlık. Ev sıcaklığında tasarlanan tüm odalarda siyah metal dokunuluşlarla vurgulanan yumuşak, açık renk ahşap tonları kullanılmış. Misafirlerin keyifle kullanacağı mobil anahtar gibi modern donanımların yanı sıra, Sheraton Uyku Deneyiminin bir parçası olan platform yataklar, çay ve Nespresso kahve makinası gibi bir Sheraton konaklamasından bekleyecekleri tüm konfor unsurları odalarda mevcut.

MarriottBonvoy Elite üyeleri ve Sheraton Club katı misafirlerine özel 7/24 hizmet veren Sheraton Club Lounge için otelin 20. katında panoramik İstanbul ve Boğaz manzaraları eşliğinde huzurlu ve aynı zamanda lüks bir ortam hazırlanmış. Sabah kahvaltı, akşam ordövr, ve gün boyu içecek ikramlarının yanı sıra ayrıcalıklı imkanlar sunulan bu özel alanda hem çalışmak,çalışma arkadaşlarıyla birlikte verimli işler ortaya koymak, hem de arkadaşlarla buluşmak ya da sadece dinlenip günün stresini atmak mümkün.

RAHATLIĞI VE BAĞLANTIYI DESTEKLEYEN MEKANLAR

Türkiye’nin paylaşımcıkültüründen, sıkı ve kuvvetli bağlarla birbirine kenetlenme geleneğinden esinlenen Doğu Akdeniz mutfağı restoranı Levantino, Akdeniz, Orta Doğu ve Türk spesiyallerine ek olarak İtalyan Şef Giovanni Terracciano’nun sihirli dokunuşlarıyla ev yapımı makarnalar, gurme İtalyan pizzalar ve benzersiz risottolar sunuyor. İtalyanca Levante kelimesinden türetilen tarihi isim doğan güneş anlamına geliyor.

Lobide yer alan Goblet& Cup hepsi bir arada konseptiyle hem kafe, hem bar hem de marketolarak hizmet veriyor. Taze demlenmiş gurme kahvelerden özenle harmanlanmış çaylara ve yaratıcı kokteyllere kadar gün boyu akla gelen her şeyin bulunduğu menüsüyle alıp yanınızda götürebileceğiniz yemeklerden, hızlıca tezgahta tüketebileceğiniz pratik seçeneklere, hatta rahatça uzun uzun yiyebileceğiniz keyifli bir yemeğe kadar çok çeşitli seçenekler sunuyor.

Misafirler, 7/24 hizmet veren, TechnoGym ekipmanlarıyla donatılmış, son teknoloji harikası Spor Merkezinde grup dersleri ya da bireysel dersler eşliğinde  fit ve zinde kalıyorlar. Sheraton’a özel Spa markası ShineSpa, 6 adet masaj ve terapi odası, 4 buhar odası, 2 sauna ve geniş bir kapalı yüzme havuzuyla misafirlerin rahatlayıp tekrar canlanacakları özel terapiler ve dinlendiren masajlar sunuyor.

ISTANBUL’DA TOPLANTI VE ETKİNLİKLER İÇİN İDEAL MEKAN

Sheraton İstanbul Levent gün ışığı alan salonlarıyla ferah toplantı ve etkinlik ortamları sunuyor. 1123 m2’ye yayılmış toplantı ve etkinlik alanında her biri Rehber Köpekler Derneği kahramanlarının isimleriyle adlandırılmış  9 toplantı salonu, 3’e bölünebilen geniş bir balo salonu, kahve molalarında sosyalleşip enerji toplamak için ferah ve aydınlık fuaye alanı mevcut. Otelin deneyimli toplantı ve etkinlik profesyonelleri küçük ve samimi grup toplantılarından büyük ve kalabalık kutlamalara, 600 kişilik düğünlere kadar başarılı etkinlikler için tüm bilgi ve tecrübelerini ortaya koyuyorlar. 

TEMİZE OLAN BAĞLILIĞIMIZ

Sheraton İstanbulLevent, MarriottInternational’ın yiyecek ve su güvenliği, hijyen ve enfeksiyon önleme ve otel operasyonları alanlarında önde gelen uzmanlarla birlikte hazırladığı Temize olan Bağlılığımız protokolünü uyguluyor. Bu protokollere bütün misafirlerin zorunlu olarak maske takması, CDC ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından tavsiye edilen dezenfektanlarla yüzeylerin temizlenmesi dahil. Ek olarak her check-in öncesi odalar en az 30 dakika UV ışınlarıyla dezenfekte ediliyor. Ayrıca odalarda bulunan Fan Coilfiltreleri her yeni misafir öncesi kimyasallarla temizleniyor.

MİSAFİRLERİMİZİ İŞ YA DA BİREYSEL SEYAHATLERİ İÇİN BEKLİYORUZ

Sheraton İstanbul Levent’in geçirdiği dönüşüme ve hedeflerine değinen Genel Müdür Uygar Kocas şunları söyledi: “Sheraton’un yeni vizyonu doğrultusunda gerçekleşen detaylı dönüşümünün ardından Sheratonİstanbul Levent modern, konforlu ve ilgi çekici güncellemeleriyle buluşmaların ve işbirliklerinin yeni merkezi olmayı hedefliyor. Bu yeni yaklaşım Sheraton’un uzun yıllardır süregelen kucaklayıcı bir topluluk yaratma mirasına dayanıyor. İstanbul’un popüler iş ve alışveriş semtinin kalbinde hem bölge sakinlerini hem de seyahat edenleri otelimizde ağırlamak için sabırsızlanıyoruz.”

Dönüşümün ardından açılışını kutlamak için Sheraton İstanbul Levent 31 Ağustos, 2021’e kadar direkt rezervasyonlarda esnek fiyat üzerinden %15 indirim, ve ShineSpa’da %20 indirim avantajı sunuyor. Ayrıca “Hoş Geldiniz İçeceği” de otelin misafirlerine ikramı.

Rezervasyon ve tüm diğer sorularınız için otele +90 212 319 2929  numaralı telefondan, sheratonistanbullevent.com web sitesinden, ya da @SheratonIstanbulLevent sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.  

MarriottBonvoy üyeleri bir çok avantajdan ve özel tekliften faydalanarak her rezervasyon için bonus puan kazanabilirler. Daha detaylı bilgiye MarriottBonvoy.marriott.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Sheraton Hotels& Resorts Hakkında 

Marriott International, Inc. çatısı altında yer alan Sheraton Hotels& Resorts 70’i aşkın ülkede 440’dan fazla otelle misafirlere özel bir şeyin parçası olduklarını hissettiriyor. Marriott International portföyündeki en global marka olarak dünyada yüzlerce topluluğun merkezinde bulunan Sheraton dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar misafirler için aidiyet hissi yaratma konusunda zengin bir mirasa sahip. Sheraton Hotels& Resorts kendine has toplum deneyimini yeni nesil gezginler için güncellemek adına şu an dünya çapındaki otellerinde büyük bir marka dönüşümü gerçekleştiriyor. Sheraton’un yeni vizyonu sezgisel tasarım, ileri teknoloji deneyimler ve odalardan yiyecek-içeceğe kadar her alanda iyileştirmeler sunuyor. Daha fazla bilgi için www.sheraton.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Sosyal medyada Sheraton Facebook, ve @sheratonhotels Twitter ve Instagram hesaplarından Sheraton ile bağlantı kurabilirsiniz. Sheraton, Marriott International global seyahat programı MarriottBonvoy™’un parçası olmaktan gurur duyuyor. Program, üyelerine olağanüstü bir küresel marka portföyü, MarriottBonvoyMoments’da özel deneyimler, ücretsiz konaklamalar ve Elite statüsü faydaları dahil benzersiz avantajlar sunuyor. Programa ücretsiz katılmak ya da program hakkında daha fazla bilgi için MarriottBonvoy.marriott.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, “5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu” uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.