Orijinali görüntüle

Süper Lig’de 2020-21 sezonunun başında Fransa’nın Bourdeaux takımından bedelsiz olarak Hatayspor’a katılan Aaron Boupendza, Hatay ekibinde gösterdiği performansla birçok büyük takımın dikkatini çekti. Ligde şu ana kadar attığı gollerle futbolseverleri mest eden Gabonlu golcü, 18 golle Süper Lig’in gol krallığı zirvesinde bulunuyor.

Ligin flaş ismi Boupendza, gösterdiği bu performansla ara transfer döneminde hem Galatasaray hem de Fenerbahçe’nin radarına girmişti. Golcü oyuncu için iki takımdan da en az 10 milyon euro bonservis bedeli isteyen Hatayspor yönetimi, transferin rafa kalkmasına neden olmuştu.

SEZON SONU KRASNODAR’DA

DHA’nın haberine göre, Hatay’da bulunan Rusya Temsilcisinin yöneticileri, Atakaş Hatayspor’un isteğini kabul etti ve golcü futbolcunun transferi gerçekleşti. İlk teklif olarak 8.5 milyon Euro önerilen rakamın daha sonra revize edildiği ve tarafların el sıkıştığı belirtildi. Resmi açıklama 16.00’da yapılacak.

İŞTE ANLAŞMANIN DETAYLARI

Yapılan anlaşmaya göre;

-Bonservis bedeli olarak 8 milyon Euro ödenecek

-Bir sonraki satıştan Hatayspor %20 daha alacak

-Boupendza sezonu Hatayspor’da tamamlayıp Haziran ayında Krasnador’a geçecek

Hatayspor ve Krasnodar yöneticilerinin Boupendza görüşmesi böyle görüntülendi:

“KRASNODAR HEP BU İŞİN İÇİNDE OLDU”

Hatayspor Onursal Başkanı Lütfü Savaş, “Krasnodar hep bu işin peşinde oldu. Saat 3’ten beri arkadaşlarımızla pazarlık yaptılar. Futbolcumuzun durumu, sağlık kontrolü, Perşembe akşamına kadar çalışılacak ve bir problem olmazsa pozitif şekilde sonuçlanacak. Boupendza’yı 8M€’ya Krasnodar’a sattık; futbolcunun bir sonraki satışından da %20 pay alacağız” diye konuştu.