Orijinali görüntüle

Daha önce sayısız Fuar ve Çalıştay etkinlikleriyle ses getiren TravelShop Turkey, 2021 yılında da 6 ayrı Uluslararası Konferans ve Çalıştayıyla birlikte Turizm sektörüne özel 2 ayrı Ödül Töreni düzenlemeye hazırlanıyor.

4 Aralık 22:24

TravelShop Turkey’nin 2021 yılı tanıtım etkinlikleri programı belirlendi.

Daha önce sayısız Fuar ve Çalıştay etkinlikleriyle ses getiren TravelShop Turkey, 2021 yılında da 6 ayrı Uluslararası Konferans ve Çalıştayıyla birlikte Turizm sektörüne özel 2 ayrı Ödül Töreni düzenlemeye hazırlanıyor.

2020 yılındaki Turizm gelirleri kayıplarının 2021 yılında start alacak bu agresif etkinlikler ve tanıtım çalışmalarıyla giderilmesi hedefleniyor.

TravelShop Turkey Genel Müdürü, Amerika menşeli Uluslararası Ekoturizm Derneği Başkan Yardımcısı ve Meksika menşeli Uluslararası Düğün Profesyonelleri Derneğinin de Avrupa ve Asya Başkanı olan Murtaza Kalender 2021 etkinlik takvimi ve tanıtım çalışmalarını şu şekilde özetledi.

2020 yılında Türkiye Turizminde Pandemiden mütevellit ciddi bir Turizm geliri kaybına uğrandı.      

Maalesef, bu sebepten ötürü Türkiye’deki Turizm Fuarları da arzu edildiği ve planlandığı gibi hayata geçirilemedi.

Söz konusu sektörel fuarlar dünya çapında da ertelendi veya sanal formatta gerçekleştirilebildi.

Bu anlamda, Türkiye’nin ciddi anlamda bir tanıtım atağına geçmesi gerektiğini düşünmekteyiz.

An itibariyle, 6 ayrı Uluslararası düzeyde Çalıştay ve Konferans etkinlikleri planladık.

Ayrıca 2 farklı sektörel temada Ödül Törenleri de düzenleyeceğiz.

Bunlardan en önemlisi addedebileceğimiz, Uluslararası Ekoturizm Derneğinin, 16.sı olarak Tokat’ta 27 Temmuz’da düzenlenecek olan etkinliğidir.

Bir diğer önemli etkinlik de yılardır başarıyla sürdürülen “Uluslararası Düğün Profesyonelleri Derneğinin” 2021 yılı etkinliklerinin bir ayağının da İstanbul’da gerçekleştirilecek olması.

Daha önceki organizasyonlardan farklı olarak, 2021 yılı etkinlik formatlarında dünyada kabul görüp otorite olarak görülmüş sektörel ve yetkin konuşmacıların da programa dâhil olunması dikkat çekecektir.

2021 yılında tanıtım çalışmalarının agresif biçimde değerlendirilmesi gerektiği inancıyla bu etkinlikler haricinde birkaç diğer etkinliği de programlarımıza ekleyeceğiz. 

Türkiye’de Turizm Bakanlığımız tüm STK’lar, Havayolları ve diğer Turizmci paydaşlarımızla işbirliği yapmak arzusundayız. 

Türkiye tanıtımında sorumluluk alarak, ülkemizin 2021 yılında dünya Turizm gelirlerinden en büyük payı almasını sağlamaya çalışacağız.

En önemli hedeflerimizden birisi de Turizm mevhumunun 12 aya yayılabilmesi ve geniş pazarlara hitap etmesinin sağlanması.

Bu vesileyle, aşağıda, 2021 yılı için düzenlenmesini planladığımız etkinlikler takvimini paylaşıyoruz.

1 22 March – 25 March 2021 – Luxury Mice WorkShop Event Istanbul

2 22 May – 28 May, 2021 – Yacht and Cruise WorkShopFethiye

3 27 July – 31 July 2021 – Ecotourism and Sustainable Tourism Conference and Neworking Event in Tokat

4 06 September 09 September 2021 – Destination Wedding and Romance Industry Conference and Neworking Event in Istanbul

5 13 September 16 September 2021 – AWARDS for Destination Wedding and Romance Industry Conference and Neworking Event.

6 19 October 22 October 2021 – AWARDS for Ecotourism Industry in Azerbaijan

7 07 November 11 November 2021 Holy Land WorkShop 2021

8 21 March – 24 March 2022 Europe and Balkans Combined Country Multi Destination Fam Trip Event

Şimdiden 2021 yılının yapacağımız etkinliklerimizle birlikte hayırlı olmasını ve gelecek yılda kayıplarımızı telafi ederek iyi bir yıl geçirmenizi diler, Pandemi sürecinin kısa sürede sona ererek, yepyeni ve bereketli başlangıç yapmanızı temenni ederiz.

Uyarı! Bu sitede yer alan tüm içerikler, “5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu” uyarınca tescil ve koruma altındadır. Kısmen dahi olsa; basılı şekilde ya da internet üzerinde, izinsiz çoğaltılıp kopyalanamaz, alıntı yapılıp kullanılamaz. Ancak habere aktif link verilerek kullanılabilir. Aksi taktirde İstanbul Mahkemeleri yetkilidir.